150D474X9010A2B is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial
150D474X9010A2B
DigiKey Part Number
150D474X9010A2B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D474X9010A2B
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 10V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D474X9010A2B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V