150D275X5035B2BE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
150D275X5035B2BE3
DigiKey Part Number
150D275X5035B2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D275X5035B2BE3
Description
CAP TANT 2.7UF 5% 35V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D275X5035B2BE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±5%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
35 V