150D275X0035B2TE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
150D275X0035B2TE3
DigiKey Part Number
150D275X0035B2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D275X0035B2TE3
Description
CAP TANT 2.7UF 20% 35V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D275X0035B2TE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
35 V