135D175X9125C6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125 V Axial 15.6Ohm
135D175X9125C6
DigiKey Part Number
135D175X9125C6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135D175X9125C6
Description
CAP TANT 1.7UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
135D175X9125C6 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
15.6Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
125 V