TS63Y104KT20
DigiKey Part Number
716-TS63Y104KT20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS63Y104KT20
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW TOP
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 15.0 Turn Top Adjustment
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TS63Y104KT20 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Sfernice
Number of Turns
15.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Tube
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
100 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.270" x 0.197" Face (6.85mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%