CH0402-25RJFPA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CH0402-25RJFPA |
Description | RES 25 OHM 5% 1/20W 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 Ohms ±5% 0.3W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) RF, High Frequency Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CH0402-25RJFPA Models |
Category | Features RF, High Frequency |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm) |