XMC7K24CA-M3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XMC7K24CA-M3/I |
Description | TVS DIODE 24VWM 24VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24V Clamp 180A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 180A |
Mfr | Power - Peak Pulse 7000W (7kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Telecom |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V |