VS-43CTQ100STRR-M3
DigiKey Part Number
112-VS-43CTQ100STRR-M3TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VS-43CTQ100STRR-M3CT-ND - Cut Tape (CT)
112-VS-43CTQ100STRR-M3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VS-43CTQ100STRR-M3
Description
DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO263AB
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 100 V 20A Surface Mount TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
810 mV @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 100 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
20A