V30K45-M3/H
DigiKey Part Number
V30K45-M3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
V30K45-M3/HCT-ND - Cut Tape (CT)
V30K45-M3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V30K45-M3/H
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 30A FLATPAK
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 45 V 30A Surface Mount FlatPAK (5x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
V30K45-M3/H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 mA @ 45 V
Series
Capacitance @ Vr, F
4000pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package
FlatPAK (5x6)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
30A
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
630 mV @ 30 A