V20KL45-M3/H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V20KL45-M3/H |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 5.4A FLATPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 5.4A Surface Mount FlatPAK (5x6) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 45 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 3400pF @ 4V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 5.4A | Supplier Device Package FlatPAK (5x6) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 20 A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |