V10PL45-M3/86A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V10PL45-M3/86A |
Description | DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO277A |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 45 V 6A Surface Mount TO-277A (SMPC) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | V10PL45-M3/86A Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520 mV @ 10 A |
Mfr | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Series | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 45 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case |
Technology | Supplier Device Package TO-277A (SMPC) |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C |
Current - Average Rectified (Io) 6A | Base Product Number |