TLZ9V1-GS18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 13.838
Datasheet
Zener Diode 9.1 V 500 mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF
TLZ9V1-GS18
DigiKey Part Number
TLZ9V1-GS18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLZ9V1-GS18
Description
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
8.5 Ohms
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.5 V @ 200 mA
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Power - Max
500 mW