TLZ6V8B-GS18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLZ6V8B-GS18 |
Description | DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 6.8 V 500 mW Surface Mount SOD-80 MiniMELF |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 175°C |
Power - Max 500 mW | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms |