SMF45A-E3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
72.7V Clamp 2.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
DO-219AB SFM
SMF45A-E3-18
DigiKey Part Number
SMF45A-E3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF45A-E3-18
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
162pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V