SMCJ75CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 591
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Central Semiconductor Corp
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
Similar
In Stock: 175
121V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB, SMC
SMCJ75CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
SMCJ75CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ75CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V