SMCJ45A-E3/57T
DigiKey Part Number
SMCJ45A-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMCJ45A-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMCJ45A-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ45A-E3/57T
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V