SMCG28CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Littelfuse Inc.
Upgrade
Littelfuse Inc.
45.4V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
SMCG28CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
SMCG28CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG28CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V