SMCG14A-E3/57T
DigiKey Part Number
SMCG14A-E3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG14A-E3/57T
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Detailed Description
23.2V Clamp 64.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
64.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V