SMCG13A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
21.5V Clamp 69.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
SMCG13A-M3/57T
DigiKey Part Number
SMCG13A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG13A-M3/57T
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V