SMCG12CA-E3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
19.9V Clamp 75.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
SMCG12CA-E3/57T
DigiKey Part Number
SMCG12CA-E3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG12CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V