SMBJ20CA-E3/5B
DigiKey Part Number
112-SMBJ20CA-E3/5BTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMBJ20CA-E3/5BCT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMBJ20CA-E3/5BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ20CA-E3/5B
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 18.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V