SMAJ78CA-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 1.615
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
Image for SMAJ78CA-M3/5A is not available
SMAJ78CA-M3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ78CA-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 3.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V