Image for SMAJ60A-E3/5A is not available
SMAJ60A-E3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ60A-E3/5AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ60A-E3/5AGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ60A-E3/5AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ60A-E3/5A
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
96.8V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V