SMAJ45CA-E3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
Comchip Technology
Similar
Similar
Diodes Incorporated
Microchip Technology
Microchip Technology
Image for SMAJ45CA-E3/5A is not available
SMAJ45CA-E3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ45CA-E3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ45CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 5.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V