Image for SMAJ33CA-E3/5A is not available
SMAJ33CA-E3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ33CA-E3/5AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ33CA-E3/5AGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ33CA-E3/5AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ33CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 7.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V