Image for SMAJ120A-E3/61 is not available
SMAJ120A-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ120A-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ120A-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ120A-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ120A-E3/61
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 1.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V