SMA6J17A-E3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 4.318
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 38.811
Datasheet
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
Image for SMA6J17A-E3/5A is not available
SMA6J17A-E3/5A
DigiKey Part Number
SMA6J17A-E3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6J17A-E3/5A
Description
TVS DIODE 17VWM 31.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31.4V Clamp 22.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
31.4V