SMA6F13A-M3/6A
DigiKey Part Number
112-SMA6F13A-M3/6ATR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMA6F13A-M3/6ACT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMA6F13A-M3/6ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA6F13A-M3/6A
Description
TVS DIODE 13VWM 23.9VC DO221AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.9V Clamp 147A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC (SlimSMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
147A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
4000W (4kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.9V