SMA5J28CA-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
Littelfuse Inc.
Comchip Technology
Image for SMA5J28CA-E3/61 is not available
SMA5J28CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMA5J28CA-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J28CA-E3/61
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 11A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V