SMA5J22CA-E3/61 is available for purchase but is not normally stocked.
Direct
Microchip Technology
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Littelfuse Inc.
Image for SMA5J22CA-E3/61 is not available
SMA5J22CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMA5J22CA-E3/61-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J22CA-E3/61
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 14.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V