SMA5J12CA-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Microchip Technology
Similar
KYOCERA AVX
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Diodes Incorporated
STMicroelectronics
Image for SMA5J12CA-M3/5A is not available
SMA5J12CA-M3/5A
DigiKey Part Number
SMA5J12CA-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J12CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 25.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V