SM15T33A-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 2.806
Datasheet
45.7V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T33A-M3/9AT
DigiKey Part Number
SM15T33A-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T33A-M3/9AT
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V