SM15T30A-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 500
Datasheet
Diotec Semiconductor
In Stock: 2.720
41.5V Clamp 36A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
SM15T30A-M3/9AT
DigiKey Part Number
SM15T30A-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T30A-M3/9AT
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.5V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
25.6V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
28.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41.5V