SM15T12CAHM3/H
DigiKey Part Number
SM15T12CAHM3/H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T12CAHM3/H
Description
TVS DIODE 10.2VWM 16.7V DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
16.7V Clamp 90A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
90A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10.2V
Voltage - Breakdown (Min)
11.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
16.7V