Image for P4SMA300A-M3/5A is not available
P4SMA300A-M3/5A
DigiKey Part Number
P4SMA300A-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMA300A-M3/5A
Description
TVS DIODE 256VWM 414VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
414V Clamp 730mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
730mA
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
256V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
285V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
414V