MSMP10A-M3/89A
DigiKey Part Number
MSMP10A-M3/89AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
MSMP10A-M3/89AGICT-ND - Cut Tape (CT)
MSMP10A-M3/89AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMP10A-M3/89A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO219AD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AD (MicroSMP)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
150W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-219AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V