BZT52C4V7-HE3-08
DigiKey Part Number
112-BZT52C4V7-HE3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZT52C4V7-HE3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZT52C4V7-HE3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52C4V7-HE3-08
Description
DIODE ZENER 4.7V 410MW SOD123
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 410 mW ±5% Surface Mount SOD-123
Category
Impedance (Max) (Zzt)
78 Ohms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Obsolete
Tolerance
±5%
Power - Max
410 mW