BZT52B4V3-E3-08
DigiKey Part Number
112-BZT52B4V3-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-BZT52B4V3-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
112-BZT52B4V3-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B4V3-E3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Detailed Description
Zener Diode 4.3 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%