BZG03C47-M3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZG03C47-M3-18 |
Description | DIODE ZENER 47V 1.25W DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 47 V 1.25 W ±6.38% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZG03C47-M3-18 Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 36 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±6.38% | Supplier Device Package DO-214AC (SMA) |
Power - Max 1.25 W | Base Product Number |