1.5SMC36CAHE3/9AT
DigiKey Part Number
112-1.5SMC36CAHE3/9ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-1.5SMC36CAHE3/9ATCT-ND - Cut Tape (CT)
112-1.5SMC36CAHE3/9ATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC36CAHE3/9AT
Description
TVS DIODE 30.8VWM DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.9V Clamp 30.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30.8V
Voltage - Breakdown (Min)
34.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
49.9V