1.5SMC20A-M3/57T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
Littelfuse Inc.
27.7V Clamp 54.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC20A-M3/57T
DigiKey Part Number
1.5SMC20A-M3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC20A-M3/57T
Description
TVS DIODE 17.1VWM 27.7V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
54.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17.1V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
19V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.7V