1.5SMC200CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
STMicroelectronics
In Stock: 11
In Stock: 947
Littelfuse Inc.
274V Clamp 5.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC200CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
1.5SMC200CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC200CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
171V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
190V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
274V