1.5SMC170CA-M3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
YAGEO
234V Clamp 6.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
1.5SMC170CA-M3/9AT
DigiKey Part Number
1.5SMC170CA-M3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC170CA-M3/9AT
Description
TVS DIODE 145VWM 234VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
145V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
162V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
234V