WSHP28187L000FEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WSHP28187L000FEA |
Description | WSHP2818 .007 1% EA E3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7 mOhms ±1% 10W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Mfr | Temperature Coefficient ±75ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Nonstandard |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm) |