WSHP28187L000FEA
DigiKey Part Number
541-WSHP28187L000FEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-WSHP28187L000FEACT-ND - Cut Tape (CT)
541-WSHP28187L000FEADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WSHP28187L000FEA
Description
WSHP2818 .007 1% EA E3
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 mOhms ±1% 10W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.069" (1.75mm)