TNPW121056R0BEEN is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1210
TNPW121056R0BEEN
DigiKey Part Number
TNPW121056R0BEEN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW121056R0BEEN
Description
RES 56 OHM 0.1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW121056R0BEEN Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)