TNPW121049R9BYEA
DigiKey Part Number
TNPW121049R9BYEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW121049R9BYEA
Description
RES 49.9 OHM 0.1% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.9 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW121049R9BYEA Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)