TNPW12064K42BEEN
DigiKey Part Number
541-TNPW12064K42BEENTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW12064K42BEENCT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW12064K42BEENDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW12064K42BEEN
Description
RES 4.42K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detailed Description
4.42 kOhms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW12064K42BEEN Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)