TNPW120649K3BXTA
DigiKey Part Number
TNPW120649K3BXTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW120649K3BXTA
Description
RES 49.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.3 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW120649K3BXTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)