TNPW120627R4BEEN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
27.4 Ohms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1206
TNPW120627R4BEEN
DigiKey Part Number
TNPW120627R4BEEN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW120627R4BEEN
Description
RES 27.4 OHM 0.1% 0.52W 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW120627R4BEEN Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)